در این مطلب قصد داریم یک دید کلی نسبت به پنل کاربری پرتال میزبان اول پیدا کنیم و با هم مروری بر امکانات این پنل و یکسری نکات داشته باشیم . همراه ما باشید. در ابتدا می بایست شما یکی از اعضا باشید تا اجازه دسترسی و ورود را داشته باشید . برای عضویت به لینک http://portal.mizbanaval.com/register.php مراجه کنید و مراحل ثبت نام را تکمیل کنید . همراه ما باشید در ادامه … .

در صفحه ی اصلی پرتال شما تمامی امکانات را در دسترس خود خواهید داشت همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید. حال به ترتیب به این امکانات و جزییات می پردازیم .

۱۱

۲۲

در اینجا شما یک دید سریع بر سرویس های فعال ، دامنه های فعال ، سر رسید و صورت حساب ها و تیکت های پشتیبانی خود به صورت عددی دارید و با کلیک بر روی هر کدام به جزییات بیشتر آن هدایت می شوید.

۳۳

در اینحا شما مروری بر تیکت ها و در خواست های پشتیبانی خود دارید و می توانید به مستقیم به تیکت مورد نظر خود دست یابید . در کادر بعدی به همین شکل شما می توانید سررسید و صورت حساب های خود را مشاهده کنید و از زمان پرداخت هزینه های خود مطلع شوید .

۴۴

در کادر مشخصات ، اطلاعات هویتی خود را مشاهده می نمایید این اطلاعات شامل آدرس منزل و یا محل کار ، آدرس ایمیل و شماره تماس شما می باشد . لطفا از صحت اطلاعات این کادر اطمینان حاصل فرمایید تا در آینده دچار مشکلات عدم اطلاع رسانی و … نشوید .

در کادر آمار کلی همانطور که از نامش پیداست . گذری بر آمار و اطلاعات شما دارد . این اطلاعات از قبیل : تعداد محصولات و سرویس های شما ، تعداد دامنه ها ، تعداد درخواست های پشتیانی و تعداد عضو های معرفی شده از سمت شما می باشد که به بخش بازاریابی مرتبط است که این بخش در حال حاضر فعال نمیباشد .

۵۵

حال مروری کلی بر منوی ناوبری سمت راست پنل خواهیم داشت .

بخش سرویس ها »

در کل این بخش سرویس های شما سفارشات و محصولات شما را در بر می گیرد و امور ثبت سفارش و اضافه کردن سرویس های جدید بر روی محصولات خود را می توانید از این بخش شاهد باشید.

بخش دامنه ها »

این بخش مروری بر روی دامنه های شما دارد و شما می توانید در این بخش دامنه ثبت ، تمدید و یا انتقال دهید و از ابزار های جانبی استفاده نمایید.

بخش مالی »

در بخش مالی شما امکان مشاهده سوابق مالی ، پرداخت فاکتور ها و یا شارژ حساب کاربری خود را برای پرداخت سر رسید انجام دهید.

بخش پشتیبانی »

در بخش پشتیبانی شما میتوانید تیکت ها و درخواست های خود را مشاهده و با اخبار و اطلاعات ارسالی از میزبان اول را مشاهده کنید.

بخش بازاریابی »

در حال حاضر این بخش از سایت فعال نمی باشد . ما از آن می گذریم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *